Wylewki anhydrytowe w bloku bądź apartamencie

Posadzki anhydrytowe w bloku oraz każdym wnętrzu

Posadzka jest jednym z najważniejszych tematów budowlanych. Rzeczą składową decydującą o jej trwałości jest wylewka. Dobrze zrealizowana wylewka powinna być wolna od spękań, gładka, odporna na obciążenia i relatywnie szybko schnąć.

W przypadku ogrzewania spod paneli wylewka musi przekazywać ciepło instalacji grzejnej.

Idealnie płaskie i jednolite posadzki

Korzyścią wylewki anhydrytowej jest niemal idealnie równa a także gładka powierzchnia. Ciekła konsystencja wylewki anhydrytowej dodaje jej rzeczywiste właściwości samopoziomujące, co umożliwia otrzymać doskonale płaskie i jednolite powierzchnie. Przygotowanie wylewki jest bajecznie łatwe. Bynajmniej nie zmusza do używania profesjonalnych narzędzi budowlanych, dlatego da radę ją przygotować samodzielnie, ograniczając przy tym koszty prac remontowych. Na powierzchni wylewki anhydrytowej nigdy nie powstaje warstwa spieku, innymi słowy nie potrzebuje ona dodatkowego wygładzania.

Krótki etap realizacji

Wylewkę anhydrytową wykonuje się wyjątkowo prosto oraz natychmiast. Cykl budowy bloków uległ w poprzednich latach wielkiemu skróceniu. Zarówno deweloper jak i wykonawca poszukuje technologii, która umożliwia uzyskanie zaplanowanego celu przy jak najkrótszym czasie realizacji. Użycie wylewki anhydrytowej zapewnia swobodę przygotowania dużych nawierzchni w krótkim czasie a także przy zaangażowaniu dość niedużych sumptów robocizny.

Niedługi czas wysychania

Wyjątkowo istotną zaletą charakterystyczną wszelkich wylewek anhydrytowych jest szybki okres wysychania. Zależny on jest od 3 kluczowych elementów: grubości wylewki, temperatury środowiska a także cyrkulacji powietrza. Doskonałe właściwości wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych powodują, że mamy możliwość wykonywać je w mniejszych warstewkach (np. na powłoce styropianu wystarczy tylko 35 milimetra). Wylewki anhydrytowe w odróżnieniu od tradycyjnych nie wymuszają okresu konserwacji. Oznacza to, że już po 2 dniach od wylania da radę pomieszczenia wywietrzyć, tworząc przeciągi.

Reasumując, niewielka grubość oraz sposobność stosunkowo szybkiego wietrzenia owocują, że czas schnięcia wylewek anhydrytowych ulega drastycznemu skróceniu w porównaniu do tradycyjnych wylewek cementowych. W temacie wylewek anhydrytowych przygotowanych na ogrzewaniu podpodłogowym czas wysychania robi się dużo szybszy, gdyż już 7 dób licząc od wylania jest możliwość uruchomić nagrzewanie (wylewki tradycyjne tuż po 28 dniach). Szybszy okres suszenia wylewki oznacza sposobność szybszego rozpoczęcia działalności wykończeniowych, innymi słowy skrócenie czasu zakończenia prac budowlanych.